امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

۲ هزار طلبه زنجانی در حوزه علمیه قم تحصیل می کنند چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰:۴۷

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم:
۲ هزار طلبه زنجانی در حوزه علمیه قم تحصیل می کنند تعداد بازدید: ۳۱۳

نماینده خبرگان با اشاره به فعالیت های طلاب و فضلای زنجان گفت: حدود ۲ هزار نفر در حوزه علمیه قم مقیم و بیش از ۲۰۰ نفر از فضلای زنجانی در بخش های گوناگون در خدمت نظام هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری عصر چهارشنبه در دیدار با حضرت آیت الله مکارم شیرازی که در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: انتخابات سرنوشت کشور را نه فقط برای چهار سال بلکه برای سال ها تعیین می کند.

وی افزود: رییس جمهور تنها برای چهار سال خود برنامه ریزی نمی کند بلکه برنامه های او ریل گذاری است که تا مدت ها آثار مثبت و منفی آن در کشور باقی می ماند، در شرایطی به سر می بریم که دشمنان قسم خورده نظام از هیچ ضربه ای به نظام اسلامی فروگذار نیستند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این که در عرصه سیاست برنامه دشمن تعقیب ادعای ناکارامدی نظام اسلامی و تضعیف جایگاه مقدس ولایت فقیه است، اظهار داشت: دشمن در عرصه اقتصادی برای وابسته کردن کشور به قدرت های بیگانه، تبدیل کشور به بازار بزرگ مصرف کالاهای خارجی و تقویت روحیه مصرف گرایی تلاش می کند.

وی ادامه داد: در زمینه فرهنگی دشمن با تهاجم فرهنگی و نفوذ همه جانبه مخصوصا با استفاده از فضای مجازی که به قتلگاه جوانان تبدیل شده و با تغییر باورها و سبک زندگی اسلامی و با سلطه فرهنگی حتی بر نظام آموزشی کشور اهداف خود را دنبال می کند که رهبر معظم انقلاب با بصیرت مثال زدنی نسبت به سند 2030 حسایت خود را نشان دادند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم با بیان این که دشمن از تمامی عرصه ها درصدد ضربه زدن به کشور هستند، ابراز داشت: رسالت ما این است که در انتخابات پیش رو مردم را به حضور حداکثری دعوت کنیم، حضور در پای صندوق های رأی با هر سلیقه ای حمایت از نظام اسلامی و دفاع از دین خدا و در نتیجه سبب یاری خداوند متعال خواهد بود.

وی عنوان کرد: در قدم دوم باید به دنبال انتخاب کاندیدای اصلح باشیم، کسی که در عرصه سیاسی دشمنان را نا امید و با ولات پذیری و تقویت جایگاه ولایت در کشور طمع دشمنان را به یأس تبدیل کند، کسی که در عرصه اقتصاد با همه ناهنجاری های اقتصادی چه در عرصه مفاسد اقتصادی، اختلاس ها، دزدی ها و چه با واردات بی رویه کالا و قاچاق اجناس مبارزه کند و اجازه ایجاد مشکل برای کشور را ندهد.

نماینده مردم زنجان در خبرگان خاطرنشان کرد: کسی باید انتخاب شود که در عرصه فرهنگ با باور به توان داخل و اعتقاد به عظمت باورهای دینی و سبک زندگی اسلامی در برابر هجمه تمام عیار دشمن بایستد.

وی با اشاره به فعالیت های طلاب و فضلای زنجان اضافه کرد: حدود 2 هزار نفر در حوزه علمیه قم مقیم هستند و بیش از 200 نفر از فضلای زنجانی در بخش های گوناگون در خدمت نظام هستند، برخی از این فضلا در مؤسسات دینی و پژوهشی مشغول فعالیت هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم با بیان این که حدود 70 نفر از فضلای زنجانی در طرح هجرت فعالیت می کنند، عده ای از این فضلا از اساتید سطوح عالیه و مدرس مراکز تخصصی هستند و همچنین تألیفات بسیاری دارند.