امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

حل معیشت مردم باید در اولویت کار مسئولان قرار گیرد پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰:۵۴


حل معیشت مردم باید در اولویت کار مسئولان قرار گیرد تعداد بازدید: ۳۶۰

نماینده طلاب و فضلای استان زنجان با بیان اینکه جامعه باید به سمت حیات طیبه حرکت کند،اظهار داشت: یک بخش حیات طیبه بحث معیشت و اقتصاد است، روند اصلی و گرایش عمومی جامعه در قسمت فردی و در قسمت اجتماعی نظامات اجتماعی باید به سمت روشی باشد که به همان حیات طیبه منجر می شود.

حجت الاسلام رضا جعفری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان با بیان اینکه جامعه باید به سمت حیات طیبه حرکت کند، تصریح کرد: یک بخش حیات طیبه بحث معیشت و اقتصاد است، روند اصلی و گرایش عمومی جامعه در قسمت فردی و در قسمت اجتماعی نظامات اجتماعی باید به سمت روشی باشد که به همان حیات طیبه منجر می شود.

 

 نماینده طلاب و فضلای استان زنجان ادامه داد: بحث اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد، مبتنی بر واقعیاتی است که برگرفته از مبانی دینی و قرآنی و روایی است و به معنای ریاضت اقتصادی که در غرب وجود دارد، نیست.

 

حجت الاسلام جعفری عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی یک معنای بالاتری از تعریفی است که غربی ها از آن دارند، بنابراین باید این موضوع تدوین شود و مورد قبول عامه مردم، مسؤولان و کسانی که دست اندر کار، کارهای اقتصادی هستند، قرار بگیرد.

 

 وی با بیان اینکه باور مردم به این موضوع می تواند در اجرایی شدن آن اثر گذار باشد، گفت: در واقع مردم باید به این باور برسند که محصولات داخلی را خریداری و از آنها استفاده کنند در این صورت است که اشتغال زایی در کشور صورت می گیرد.

 

 عضو مجمع نمایندگان افزود: اگر مردم به این باور برسند که خرید کالای خارجی منجر به نفوذ کشورها خارجی بر کشور خودمان می شود، قطعا آن ها هم این رویکرد به کالاهای خارجی را قبول نخواهند کرد و تولیدات داخلی را بیشتر مورد حمایت قرار خواهند داد.

 

حجت الاسلام جعفری در یک جمع بندی کلی گرایش عمومی جامعه به سمت حیات طیبه، پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با موضوع اقتصاد مقاومتی و فرهنگ عمومی جامعه برای استفاده از کالای ایرانی را از عوامل موثر در رونق اقتصادی دانست.